misty-islands kurilský bobtail

 
logo Misty Islands
 
   
 
O kurilech Krátce o kurilech

Kurilský bobtail Kurilský bobtail je nově uznané plemeno koček, které pochází z Kurilských ostrovů. Na seznamu FIFE figuruje teprve od roku 2004. Toto plemeno je obklopeno mnoha legendami. Kurilský bobtail je jako bytost z pohádky, z přední strany vypadá jako kočka a zezadu jako králík.

Ve svém přirozeném prostředí je vynikající plavec, rybář ale i lovec krys. Říká se, že pro něj není žádný problém chytit ve volné přírodě pětikilovou rybu, nebo zajíce. Jeho populace není rozšířená a je považován za velmi vzácné plemeno kočky. Jedním z důvodů pro jeho vzácnost je i to, že v divočině rodí jen jednou za rok a ve vrhu jsou 2 až 3 koťata. Zajímavé je, že otec tráví s koťátky tolik času kolik jejich matka.

Kurilský bobtail Dnešní kurilský bobtail se liší od původních volně žijících jedinců většími rozměry. V přírodě váží kocouři většinou 3,5 až 4 kg, kočky 2 až 2,5 kg. Chovaní kocouři v předchozích dvou až třech generacích váží 5 až 6 kg, kočky 3 až 4 kg. U tohoto plemene existuje jak krátkosrstá, tak i dlouhosrstá varianta.

Divoký vzhled kurilů se neodráží v temperamentu jejich plemene. Kurilský bobtail je chytrý, klidný, neagresivní, má velmi vyrovnanou povahu a vyznačuje se výborným zdravím. Má rád lidskou společnost, ale i jiná zvířata. Miluje sledování a lovení much, ale také si rád ve vaně pohraje s kapajícím kohoutkem. Dokonce se naučí i aportovat, rád nosí věci v tlamičce. Také rád leží na klíně svému majiteli. Když slyší svého páníčka přicházet domů, běží ho přivítat naproti ke dveřím. Nevadí jim ani změny, jsou velmi přizpůsobiví.

 
 
Regína Pazderová, Hlavní 49, Čelechovice na Hané, 798 16, CZ
e-mail: info@misty-islands.cz
tel: +420 604 576 769
www.misty-islands.cz
Misty Islands - chovatelská stanice koček plemene kurilský bobtail     Vše pro ORCHIDEJE - rady, eshop, prodej